Будівельний щебінь

Будівельний щебінь

 • 500.00 грн.Характеристики
Фракції 5-10, 5-20, 20-40, 40-70
Одиниця виміру Тонна
Спосіб доставки Самоскид
замовити машину щебеня в Трансбетонстрой

Щебінь - це сипкий будівельний матеріал, який добувається шляхом механічного подрібнення гірських або скельних порід з підвищеною щільністю. Цей процес призводить до отримання кам'яних фракцій різного розміру, які використовуються в будівництві для створення основ доріг, дренажних систем, бетонного виробництва, благоустрою території та ландшафтного дизайну.

Види будівельного щебеню

Існує кілька різних типів щебеню, які класифікуються за типом породи, з якої вони виробляються. Ось деякі з найпоширеніших:

Гранітний щебінь

Гранітний вид щебеню один з найбільш популярних завдяки таким унікальним характеристикам, як висока міцність, мінімальне водопоглинання, стійкість до перепадів температур та агресивних середовищ. Видобуток гранітного щебеню — це складний процес, який включає наступні етапи:

 1. Зняття верхнього шару ґрунту та рослинності для оголення гранітного пласта.
 2. Розкриття гірської породи з метою дістатися до покладів граніту.
 3. Закладення та підривання вибухівки, що призводить до руйнування скелі на великі шматки.
 4. Завантаження та транспортування на дробильно-сортувальний завод.
 5. Первинне та вторинне дроблення.
 6. Сортування щебеню за фракціями та остаточна обробка.
 7. Контроль якості та сертифікація, що відповідає стандартам.

Незважаючи на те, що ціна гранітного щебеню, як правило, вища в порівнянні з альтернативними різновидами, використання його в будівельних проектах виправдане і необхідне.

Гравійний щебінь

Гравійний щебінь має характерну округлу форму та різноманітну колірну гаму. Вона відрізняється нижчою радіоактивністю та підвищеною морозостійкістю.

Застосовують гравійний щебінь для малоповерхового будівництва, укладання районних доріг і створення фундаментів великої площі, але з малим очікуваним навантаженням. Його видобувають шляхом дроблення гірських порід, а також з відсіву дроблення гранітних порід.

Вапняковий щебінь

Вапняковий щебінь отримують за допомогою дроблення вапняку. Його зазвичай не застосовують у конструкціях з великим навантаженням, що пов'язано з крихкістю осадових карбонатних порід. Важливо, що цей будівельний матеріал не є взаємозамінним з гранітним та гравійним щебенем і перед його використанням у будівництві необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Як правильно вибрати будівельний щебінь

Вибір будівельного щебеню залежить від низки факторів, включаючи конкретні вимоги проекту та характеристики самого матеріалу. Щоб зробити правильний вибір, варто визначити потрібну зернистість (для дорожнього покриття може знадобитися крупнозернистий щебінь, у той час як для бетонування краще підійде дрібнозернистий), водопроникність, стійкість до морозу та інше.

Лещадність щебеню

Лещадність – характеристика, яка показує відсоткове співвідношення зерен правильної форми та видозмінених голчастої або пластинчастої форми. Від неї залежить витрата матеріалу та його щільність. За лещадністю розрізняють такі групи щебеню:

 • кубоподібна;
 • покращена;
 • звичайна.

Найнижчий відсоток неправильних фракцій міститься у кубоподібному щебені. Це дозволяє отримати досить щільне утрамбування. Така якість робить вживання цього щебеню оптимальним при виробництві бутобетонних сумішей.

Нормальна лещадність, властива щебеню із вмістом пластинчастих та голчастих зерен, що перевищує 15%. Такий матеріал використовують при будівництві залізничних колій та при укладанні автомобільних доріг. Це пов'язано з тим, що дренажні якості такого щебеню вищі, ніж у кубоподібного.

Морозостійкість будівельного щебеню

Наступний важливий показник, який враховують, перш ніж купити щебінь, це морозостійкість. За цим показником щебінь ділять на марки F15, F25, F50, F100, F150, F200, F300, F400. Чим вище число після літери F, тим більше циклів заморожування та розморожування зможе безболісно винести матеріал. У будівництві застосовують щебінь з високою морозостійкістю, як правило, це F300 або F400.

Міцність щебеню

Міцність щебеню багато в чому залежить від вихідних властивостей гірської породи, яка переважає в його складі. Марки щебеню поділяються на:

 • високоміцні (М1200 і вище);
 • міцні (від М800 до М1200);
 • середньої міцності (М600-800);
 • слабкої міцності (М300-600);
 • дуже слабкої міцності (М200 і нижче).

Радіоактивність щебеню

Продаж щебеню здійснюється після перевірки його радіоактивності. Якщо радіоактивність щебеню не перищує норми, властиві першому класу, його застосування не обмежено. Другий клас можна використовувати при дорожньому будівництві всередині населених пунктів.

Будівельний щебінь від Трансбетонстрой

Застосування щебеню охоплює широкий спектр областей та відіграє ключову роль у різних аспектах будівельної діяльності. Наша компанія пропонує широкий асортимент щебеню різної фракції, що дозволяє підібрати оптимальний варіант для кожного конкретного проекту.

Фракція Тип Застосування
5-10 Гранітний Виробництво асфальтобетону та з/б розчинів високих марок, облаштування покриттів доріг та злітно-посадкових смуг, спорудження мостового полотна та мостових опор, декоративний елемент у ландшафтному дизайні, укладання тротуарної плитки та виготовлення виробів з кераміки
5-20 Гранітний Загальнобудівельні роботи, приготування бетонів різних марок, основа для автошляхів, будівництво складних інженерних споруд, захисту берегів водойм від розмиття, оформлення клумб, алей та садових доріжок
20-40 Гранітний Виробництво бетону, ЗБК, будівництво доріг, мостів, аеродромів, заливання фундаменту. Один з найбільш популярних і затребуваних
40-70 Гранітний Створення насипів дорожнього полотна на залізничних ділянках та автобанів; будівництво об'єктів житлового та нежитлового фонду; наповнювач для бетонного розчину; закладка фундаменту, основа для підлоги; метро та смуг аеродромів

Ми гарантуємо високу якість продукції та оперативну доставку на об'єкти замовників, що робить співпрацю з Трансбетонстрой надійним та вигідним вибором для будівельних компаній та приватних забудовників.

Ціна щебеню також змінюється в залежності від гірської породи, що є основою щебеню. Існує гранітний, гравійний, вапняковий, вторинний та шлаковий щебінь. Вартість гранітного щебеню є найвищою. Але його міцність і морозостійкість перевищує самі показники інших видів щебеню.

Купити щебінь у Києві з доставкою?

Вам потрібний щебінь в Києві та  Київській області? "ТРАНСБЕТОНСТРОЙ" здійснює продаж щебеню з доставкою, як у столиці, так і за її межами: Фастів, Васильків, Гатне, Чабани, Вишневе, Вишгород, Буча, Ірпінь, Бородянка, Бровари та Бориспіль. Доставка здійснюється спецтранспортом компанії, що дозволяє виконувати її у найкоротші терміни. "ТРАНСБЕТОНСТРОЙ" працює сім днів на тиждень для вашої зручності.


Скільки коштує куб щебеню, багато в чому залежатиме від лещадності матеріалу. Але не варто забувати, що вибір слід робити виходячи з того, які завдання вирішуватиме, а не з ціни. Після вибору буде здійснено доставку щебеню прямо на ваш будівельний майданчик або в будь-яке інше зручне вам місце.

Написати відгук

Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре